• Midnight Runners

    ★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★

  • My Lovely Sam-Soon

    ★★★★★

  • Crash Landing on You

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Need for Speed

    ★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★

  • Atonement

    ★★★½

  • Brooklyn

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Doubt

    ★★★½

  • Scent of a Woman

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★