Sort by
  • Luckiest Girl Alive

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Bros

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • Fall

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Sissy

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

  • Free Guy

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ouverture of Something that Never Ended

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Vicious Fun

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Block Island Sound

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★★

  • Normal People

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Alone

    ★★★★