Sort by

Meireles 👁‍💦 has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tattoo

Tattoo

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barefoot Gen

Barefoot Gen

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Himiko

Himiko

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Menino do Rio

Menino do Rio

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Antonio das Mortes

Antonio das Mortes

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get the Grift

Get the Grift

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
100 Yen Love

100 Yen Love

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luther

Luther

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Retratos de Identificação

Retratos de Identificação

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the Dead Ones

All the Dead Ones

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fatal Fury 2: The New Battle

Fatal Fury 2: The New Battle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Areias Escaldantes

Areias Escaldantes

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry