• Happiest Season

  • Ammonite

    ★★★★★

  • All Together Now

    ★★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★½

  • The Old Guard

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★½

  • Crickets

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

  • 8:46

    ★★★★★

  • Dating Amber

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Bob Rubin: Oddities and Rarities

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • The Half of It

  • A Secret Love

  • Middleditch & Schwartz

  • Tigertail

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Horse Girl

  • Sonic the Hedgehog

  • Underwater

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Bombshell

    ★★★★

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Klaus

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Who Killed Malcolm X?

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★½

  • There's Something in the Water

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Quality Time

  • Straight Up

    ★★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

  • When They See Us

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Still Laugh-In: The Stars Celebrate

  • Wine Country

  • Daddy Issues

    ★★½

  • The Silence