RSS feed for Melany
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Us

  • Stuffed

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • What Men Want

  • Serenity

  • Apollo 11

  • Fyre

  • The Kid Who Would Be King

  • Fyre Fraud

  • Vice

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Tenacious D: Post-Apocalypto

  • Bad Times at the El Royale

  • Overlord

  • Apostle

  • Green Book

  • Slice

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

  • Wild Rose

  • Gloria Bell

  • Greta

  • Vox Lux

  • Dragged Across Concrete

  • The Sisters Brothers

  • Boy Erased

  • Destroyer

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Hotel Artemis

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

  • Climax

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Upgrade

  • Blockers

    ★★★★½

  • Death Wish

  • Game Night

    ★★★½

  • Luz

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

  • Never Goin' Back

  • Blaze