Sort by

Meling has logged 535 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Willow

Willow

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Another Happy Christmas

Another Happy Christmas

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Limbo

Limbo

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Aksel

Aksel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Mood

Big Mood

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
06
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Another Happy Christmas

Another Happy Christmas

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry