Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Night of the Coconut

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★★

  • Dio: Dreamers Never Die

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Money Plane

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★½