Sort by

melioric has logged 15 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Suburban Sasquatch

Suburban Sasquatch

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★
Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
Read prior review Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry