Sort by

melissa has logged 24 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
Read the review Edit this entry  
08
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Aloners

Aloners

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
Silenced

Silenced

2011
×
Edit this entry  
05
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry