• The House

  • Nightmare Alley

  • Muppets Haunted Mansion

  • V/H/S/94

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

  • The Bones

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

  • Queenpins

  • Superhost

  • The Suicide Squad

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Advent Calendar

  • Infinite

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Seance

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Great White

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Why Did You Kill Me?

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Jakob's Wife

  • Hunter Hunter

  • The Devil Below

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • In the Earth

    ★★★★

  • The Little Things

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Pretend It's a City

  • A Creepshow Holiday Special

  • A Creepshow Animated Special

  • The Empty Man

  • Tremors: Shrieker Island

  • Rebecca

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

  • In Search of Darkness - Part II

  • Vampires vs. the Bronx

  • The Devil All the Time

  • Snake Dick

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Class Action Park

  • Host

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Unhinged

  • Kissed

  • I'll Be Gone in the Dark

  • #Alive

  • The Final Girl Returns

  • The Rental

    ★★★

  • Basic Witch

  • Becky

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

  • Waffle

  • The Dark and the Wicked

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Rabbit Hunters

  • Fried Barry

    ★★★★

  • Hour of Lead

  • The Invisible Man

  • Brahms: The Boy II

  • Becoming

  • Gretel & Hansel

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½