• The Batman

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Antebellum

    ★½

  • Night Shifts

  • The Stunt Double

  • Hamilton

  • Rhubarb

    ★½

  • The Half of It

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Mulan

  • Onward

    ★½

  • Emma.

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Spree

    ★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • A Machine for Viewing

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Saria

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Greed

    ★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • The Lion King

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Memorable

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Aladdin