• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Last Duel

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ½

  • Fatherhood

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Wrong Turn

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Robin's Wish

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Bad Education

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • 7500

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Whiteout

    ★★