Sort by

MelvinShangrila has logged 20 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Paddleton

Paddleton

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Detention

Detention

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
13
Seance on a Wet Afternoon

Seance on a Wet Afternoon

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Free Solo

Free Solo

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Tracker

The Tracker

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wounds

Wounds

2019
×
Edit this entry  
01
The Australian Dream

The Australian Dream

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry