Sort by
  • The Iron Claw

    ★★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Saint Omer

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½