Sort by
  • Life of Pi

    ★★★

  • Videodrome

    ★★★★½

  • Scanners

    ★★★★

  • Lust, Caution

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Zoolander

    ★★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Hulk

    ★★★★½

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★

  • The Ice Storm

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★½

  • Sense and Sensibility

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • The Gift

    ★★★½

  • Eat Drink Man Woman

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★★