RSS feed for Uriah

Uriah has logged 55 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gabriel

Gabriel "Fluffy" Iglesias: One Show Fits All

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy

The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Butcher's Wife

The Butcher's Wife

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★
Edit this entry  
01
Sweet Hearts Dance

Sweet Hearts Dance

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Yentl

Yentl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry