𝙴𝙰𝚁𝙻𝚈☠︎︎ has logged 191 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dobermann

Dobermann

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
31

31

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
8MM

8MM

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coven

Coven

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry