Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Colonia

Colonia

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Lovelorn

Lovelorn

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thou Gild'st the Even

Thou Gild'st the Even

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Salkım Hanım'ın Taneleri

Salkım Hanım'ın Taneleri

1999
×
★★
Edit this entry  
26
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★½
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Tale of Three Sisters

A Tale of Three Sisters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Time to Love

Time to Love

1965
×
Edit this entry  
12
In July

In July

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
In Bloom

In Bloom

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Edit this entry  
03
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
What Will People Say

What Will People Say

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
Edit this entry  
19
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Eltilerin Savaşı

Eltilerin Savaşı

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Autumn

Autumn

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
İstanbul Tales

İstanbul Tales

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★
Edit this entry