mentos has logged 120 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Happening

Happening

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue

Blue

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
Edit this entry  
19
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Yüksek Doz

Yüksek Doz

2018
×
Edit this entry  
18
The Swindle

The Swindle

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★½
Edit this entry  
18
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Two Types of People

Two Types of People

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Calibre

Calibre

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
14
Safe

Safe

2018
×
★½
Edit this entry  
14
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★
Edit this entry  
13
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
Edit this entry  
05
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Unraveled: The Long Island Serial Killer

Unraveled: The Long Island Serial Killer

2021
×
★½
Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Donut

Donut

2006
×
½
Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aalto

Aalto

2020
×
★½
Edit this entry  
06
After Love

After Love

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hey There!

Hey There!

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Edit this entry  
27
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Yedi Bela Hüsnü

Yedi Bela Hüsnü

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry