benton tarantella has logged 62 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Roll Bounce

Roll Bounce

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Barbershop

Barbershop

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Whip It

Whip It

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Bad Girls from Valley High

Bad Girls from Valley High

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jett Jackson: The Movie

Jett Jackson: The Movie

2001
×
Read the review Edit this entry  
21
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
He Even Has Your Eyes

He Even Has Your Eyes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Skin

Skin

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Children Act

The Children Act

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Tyrel

Tyrel

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The River

The River

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Foxfire

Foxfire

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Siao Yu

Siao Yu

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girl's Revenge

Girl's Revenge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry