• Soul

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Pure

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Ralph Breaks the Internet

  • Maniac

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Blockers

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★★

  • Unicorn Store

  • Lady Bird

  • Thelma

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Big Sick

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Janeane Garofalo: If I May

    ★★★★½

  • Ghostbusters

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Dope

  • The Witch

    ★★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

  • What We Do in the Shadows

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • This Is the End

  • Iron Man 3

  • The Conjuring

  • We Are What We Are

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

  • Silver Linings Playbook