Mercy has logged 14 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★
Edit this entry  
27
True Romance

True Romance

1993
×
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry