Sort by

meringues has logged 799 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Thicker Than Water

Thicker Than Water

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★
Edit this entry  
28
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Christmas Solo

Christmas Solo

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perfect Christmas Present

The Perfect Christmas Present

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
I'm Not Ready for Christmas

I'm Not Ready for Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
17
A Perfect Christmas List

A Perfect Christmas List

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
All Nighter

All Nighter

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★
Edit this entry  
15
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Santa Squad

The Santa Squad

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Married by Christmas

Married by Christmas

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Promotion

The Promotion

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
Karen Kingsbury's Maggie's Christmas Miracle

Karen Kingsbury's Maggie's Christmas Miracle

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
You Again

You Again

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★
Edit this entry  
10
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Broken City

Broken City

2013
×
★★
Edit this entry  
08
Yardie

Yardie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The 2nd

The 2nd

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry