Sort by

meringues has logged 79 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Truth About Charlie

The Truth About Charlie

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Homefront

Homefront

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Head Over Heels

Head Over Heels

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Conviction

Conviction

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blended

Blended

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★½
Edit this entry  
20
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Overboard

Overboard

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Renovation

The Renovation

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snitch

Snitch

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry