Sort by

Jarod has logged 365 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Worth

Worth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry