RSS feed for Maria
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Edit this entry