• Onward

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Great Hack

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Life Itself

    ★★½

  • Next Gen

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Nothing Like a Dame

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • August at Akiko's

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Being 97

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Gnome Alone

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • I Kill Giants

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • A Gentle Night

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Wonderstruck

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Sisak

    ★★★★

  • The Disaster Artist

  • Atomic Blonde

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Stay Ups

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

    ★★★★½