RSS feed for Mert

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Oldboy

  Oldboy

  ★★½

  Park Chan-wook: solcular için Christopher Nolan

 • Memento

  Memento

  ★★★

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  4.5=======>3

  filmi ilk izlediğim günü dün gibi hatırlıyorum. 4 sene önce gene bu zamanlarda izleyip "ohaaaa bu ne böyleee?!" nidalarıyla evde dolaşmıştım. aynı gün bir daha izleyip ertesi gün de babama izletmiştim. geri sarma olayı, küçücük şeylerin bile bir yere bağlanması, finalindeki "hassiktir" efekti harikaydı. uzun uzun ekşi sözlük yazıları okumuştum. sinema buydu benim için. artık nolan allahımdı!

  aradan yıllar geçti acısıyla tatlısıyla ve tenet öncesi nolan rewatchlarına başladım. dün following'i izledim ve sevdim yani. tatlı bir öğrenci filmi gibi…

Popular reviews

More
 • Never Rarely Sometimes Always

  Never Rarely Sometimes Always

  ★★★

  Oldukça iyi yazılmış 2-3 sahne vardı. Başrol kızımız da özellikle filmin adınının geldiği o sahnede çok iyi oynamış. Yönetmenlik de başarılı diyebilirim. Ama bunlar dışında "men are evil" gibi sığ bir düşünceyi işlemiş yönetmen ve buna hiçbir şey katamamış. Ne karakterler derin ne de senaryoda çok bir şey var. Bu kadar övgüyü niye aldı, bilmiyorum. Fena film değil kesinlikle ama fazlasını bence beklemeyin.

 • The Plot Against America

  The Plot Against America

  ★★★★

  Dizinin en takdir edilesi noktası en ufak bir şova kaçmaması. Senaryoda, yönetmenlikte, oyunculukta asla climax'e vurmuyor. 6 bölüm boyunca karakterlerini harika bir şekilde işliyor ama aynı zamanda dönemin politikasına ve politikanın insanlar üzerindeki etkisine dair ufak detaylarla çokça şeye dokunuyor. Bu tarz alternatif hikâyelerde genelde dünya tamamen bir distopyaya dönüşür. Ancak diziyi izlerken neyin doğru neyin yanlış, kimin iyi kimin kötü olduğuna dair hep bir bilinmezlik içinde kalıyorsunuz. Kısaca çok beğendim ve yapabileceğim tek majör eleştiri de 6 bölümle yetinmiş olmamız.

  Ayrıca John Turturro bir harika.