Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Man with Number 100

The Man with Number 100

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enes Batur Gerçek Kahraman

Enes Batur Gerçek Kahraman

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Umut

Umut

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything About Mustafa

Everything About Mustafa

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fig Jam 2

Fig Jam 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
İlk ve Son

İlk ve Son

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
12 Mart: İhtilalin Pençesinde Demokrasi

12 Mart: İhtilalin Pençesinde Demokrasi

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Recep Ivedik 5

Recep Ivedik 5

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
25
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ne Olacak Şimdi

Ne Olacak Şimdi

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Big Game

Big Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
For Both of Us

For Both of Us

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bir Sonbahar Hikayesi

Bir Sonbahar Hikayesi

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ottoman Republic

The Ottoman Republic

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bergen

Bergen

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry