Sort by

William has logged 312 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lorna, the Exorcist

Lorna, the Exorcist

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Family Portraits: A Trilogy of America

Family Portraits: A Trilogy of America

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prologue

Prologue

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
Home

Home

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cutting Moments

Cutting Moments

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Sword

The Devil's Sword

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girl Slaves of Morgana Le Fay

Girl Slaves of Morgana Le Fay

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lovers Beyond Time

Lovers Beyond Time

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Deliver Us from Evil

Don't Deliver Us from Evil

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Martial Law II: Undercover

Martial Law II: Undercover

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Martial Law

Martial Law

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare

Nightmare

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sins of Sister Lucia

Sins of Sister Lucia

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Living Doll

Living Doll

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Start Counting

I Start Counting

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killer of Dolls

The Killer of Dolls

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Edit this entry  
20
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Cold Light of Day

Cold Light of Day

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wild Pussycat

The Wild Pussycat

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Patrick Still Lives!

Patrick Still Lives!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen Scream

Frozen Scream

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Necromancer

Necromancer

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry