Sort by

William has logged 31 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Retribution

Retribution

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demonic Toys

Demonic Toys

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Carrier

The Carrier

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boneyard

The Boneyard

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry