• The Death of David Cronenberg

  • The Power of the Dog

  • The Green Knight

  • Pig

  • From Bakersfield to Mojave

  • Titane

  • Train Again

  • Annette

  • Love in the Time of Corona

  • Capitu and the Chapter

  • Four Roads

  • Cliff Walkers

  • The Ring

  • Wild Girl

  • Two for the Opera Box

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Petite Maman

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Introduction

  • Shangri-La

  • Messages 3

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★

  • earthearthearth

  • Either Or Neither

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

  • Messages 2

  • Citadel

  • The Stendhal Syndrome or My Dinner with Turhan Bey

  • Messages

  • Audrey

  • One Second

  • Brown Thrasher

  • Mank

    ★★

  • October Rumbles

  • Oceano Mare

  • Soul

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • On Paradise Road

  • Red Post on Escher Street

    ★★★½

  • Atarrabi & Mikelats

    ★★★½

  • Autoficción

  • Her Socialist Smile

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Still Processing

  • Nomadland

    ★★★

  • Genus Pan

    ★★★

  • The Inheritance

  • Un soupçon d'amour

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★½

  • Sportin' Life

    ★★★

  • In My Room

  • Mandibles

  • Substance Without Science

    ★★★★

  • The Human Voice

  • City Hall

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Minamata Mandala

  • Point and Line to Plane

  • Strasbourg 1518

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Sunken Films

  • Movie That Invites Pausing

  • DAU. New Man

    ★★

  • DAU. Katya Tanya

    ★★½

  • DAU. String Theory

    ★★½

  • DAU. Nikita Tanya

    ★★

  • DAU. Brave People

    ★★★½

  • New York New York