• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Crime of the Century

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bird Box

    ½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★½

  • A Faithful Man

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Coco

    ★★★½