Sort by
  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★½

  • Grateful Dead Meet-Up 2022

  • Cyberpunk: Edgerunners

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Cryptoland

    ½

  • Come and Learn with Pibby!

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Worlds

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • ODDTAXI

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★½

  • Aria the Crepuscolo

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★