• Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Sword Art Online: The Movie - Ordinal Scale

    ★½

  • Logan

    ★★★★

  • Keep That Dream Burning

    ★★★★½

  • Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

    ★★★★

  • Cherry Bomb: The Documentary

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • XX

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★½

  • Sleep Has Her House

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • A Balloon for Ben

  • Moana

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Flip Flappers

  • 13th

    ★★★★½

  • Split

    ★★

  • The Void

    ★½

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Antiporno

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★½

  • Nine Lives

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • One Piece Film: GOLD

    ★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★½

  • Pokémon the Movie: Volcanion and the Mechanical Marvel

  • Ghostbusters

    ★½

  • Rock Dog

    ★★½

  • Your Name.

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Sausage Party

    ★★

  • Hush

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Certain Women

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Operation Avalanche

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Norm of the North

    ½

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★½

  • Love Is the Message, the Message Is Death

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Krampus

    ★★★

  • The Misadventures of Rick and Morty

    ★★½

  • The Good Dinosaur

    ★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Spectre

    ★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • The Whispering Star

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Regular Show: The Movie

    ★★★