• Beyond the Valley of the Dolls

    ★★★★½

  • Gran Torino

  • The Rocking Horsemen

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★½

  • Manhunter

    ★★★★

  • Shake! Otis at Monterey

    ★★★★½

  • Tommy

    ★★★★★

  • The Unchanging Sea

    ★★

  • Body Double

    ★★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • My Darling Clementine

    ★★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • The Quiet Man

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Collateral

    ★★★

  • The Ravishing of Frank N. Stein

    ★★★★½

  • Love and Death

    ★★★★½