Sort by

metank31 has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
14
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
No Country for Old Men: Josh Brolin's Unauthorized Behind the Scenes

No Country for Old Men: Josh Brolin's Unauthorized Behind the Scenes

2008
×
Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Due Date

Due Date

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry