Sort by

Metin has logged 43 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Words

The Secret Life of Words

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brick

Brick

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Father's Glory

My Father's Glory

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Looker

Looker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Western

Western

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Elle

Elle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jar City

Jar City

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cargo

Cargo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Day the Earth Caught Fire

The Day the Earth Caught Fire

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry