• King Richard

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Sufna

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • The Warden

    ★★★½

  • Revolutionary Road

    ★★★

  • Scent of a Woman

    ★★★★★

  • Reception

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Lost Bullet

    ★★★

  • Us and Them

    ★★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • 10 Days Before the Wedding

    ★★★★