Sort by

Meyoan has logged 492 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★
Edit this entry  
31
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lifemark

Lifemark

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Piku

Piku

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bean

Bean

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Close

Close

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Corsage

Corsage

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sam & Kate

Sam & Kate

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Gigi & Nate

Gigi & Nate

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry