• Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★

  • Perifericu

  • The Call

    ★★★★

  • Pausa Para o Café

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Vegano Periférico

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • We Are Who We Are

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

  • In My Room

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Beauty Boys

  • Sinless Land

    ★★★★

  • Query

  • Veneno

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • Around Copacabana

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • My Name Is Baghdad

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Relic

    ★★

  • The Last Romantics of the World

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Cuties

    ★★★

  • Airplane Mode

    ★½

  • Blackout

  • My Mom is a Character 3

  • Party Over

  • Favela é Moda

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • DJ NÃO É BANDIDO

  • Music for Bleeding Hearts

  • Lavender

  • I'm No Longer Here

  • Rebu - A Egolombra de uma Sapatão Quase Arrependida

  • Alice Júnior

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Three Summers

    ★★★

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★½

  • Selma After the Rain

  • Ema

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

  • Flesh