• The Hitman's Bodyguard

    ★½

  • American Made

    ★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • England Is Mine

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Going in Style

    ★★½

  • Life

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • Fist Fight

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★½

  • Fences

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • The Lost City of Z

    ★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Sing

  • Lion

    ★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Loving

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Dennis

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★½

  • Insurgent

    ★½

  • The Interview

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Filth

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • Prometheus

    ★★★★

  • Friends with Kids

    ★★

  • Horrible Bosses

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Bridesmaids

    ★★★★½

  • Limitless

    ★★★

  • Megamind

    ★★★½

  • Juno

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • Flushed Away

    ★★

  • Penelope

    ★★★

  • Shark Tale

    ★★½

  • 13 Going on 30

    ★★★½

  • Wet Hot American Summer

    ★★★★★

  • Over the Top

    ★★

  • The Empire Strikes Back

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Casablanca

    ★★★★★