Sort by

Percy has logged 13 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
RED

RED

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
Read the review Edit this entry  
01
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry