• Bridesmaids

    ★★★★

  • The Battle of Chile: Part II

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Nobody Knows

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Bee Movie

    ½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Day After

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Almost Famous

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★