• Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Make Sure the Sea Is Still There

  • Depths

  • Learning About Flowers and Their Seeds

  • Land in Sight

  • Melting Snow

  • Sanctuary

  • Searching for Ana Veldford

  • Bodies in Dissent

  • Startle Response

  • Two Sons and a River of Blood

  • The Well-Prepared Citizen's Solution

  • Wild Girl

  • The Ring

  • my favorite software is being here

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Messages 3

  • THOMA

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Messages 2

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

    ★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • News of the World

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Burrow

  • Hunter Hunter

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Messages

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ½

  • Happy Valley

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Gradations I-II

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Small Axe

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

  • October Rumbles

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Forever

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★½

  • Here is the Imagination of the Black Radical

  • Perdurare

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Hidden

    ★★★★½

  • A Revolt Without Images

    ★★★★

  • Oh, to Realize

    ★★★★

  • Her Socialist Smile

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Letter From Your Far-off Country

  • Another Round

    ★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • I Care a Lot