• Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Swamp

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½