• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Hillary

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The Nun

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • When We First Met

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Upside

  • It

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

  • Comedy Central Roast of Rob Lowe

  • Moonlight

  • War Dogs

  • Hell or High Water

  • American Honey

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Jeff Ross Roasts Criminals: Live at Brazos County Jail

    ★★★★★

  • While We're Young

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Grown Ups 2

    ½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

  • Comedy Central Roast of Donald Trump

  • The Other Guys

  • Grown Ups

    ★½

  • Fantastic Mr. Fox

  • A Serious Man

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Comedy Central Roast of Bob Saget

  • Tropic Thunder

    ★★★

  • Step Brothers

    ★★★★★

  • Dave Attell: Captain Miserable

  • The Heartbreak Kid

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • I Now Pronounce You Chuck & Larry

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★½

  • Bob Saget: That Ain't Right