Sort by

Matt has logged 264 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Reno 911!: Miami

Reno 911!: Miami

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Reno 911!: The Hunt for QAnon

Reno 911!: The Hunt for QAnon

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Zeroville

Zeroville

2019
×
½
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Los Angeles Plays New York

Los Angeles Plays New York

2016
×
Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
France

France

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Grateful Dead

The Grateful Dead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jane by Charlotte

Jane by Charlotte

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hester Street

Hester Street

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Introduction

Introduction

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Social Hygiene

Social Hygiene

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
To Chiara

To Chiara

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Edit this entry