Sort by

Matt has logged 15 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wildland

Wildland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
15
Prime

Prime

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shadows

Shadows

1958
×
★★½
Edit this entry  
05
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★½
Edit this entry  
01
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★
Edit this entry