• C'mon C'mon

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • The Cursed

  • Old

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Our Men

    ★★★

  • France

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★

  • Hold Me Tight

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Deception

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Futura

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Întregalde

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★

  • A Chiara

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Everything Went Fine

    ★★★★

  • Between Two Worlds

    ★★★½

  • Jane by Charlotte

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Honky Kong

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Birthday Cake

    ★★½

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The First 54 Years: An Abbreviated Manual for Military Occupation

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Voyagers

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Social Hygiene

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • TINA

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★½

  • Introduction

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★